Konkursas pradinių klasių mokiniams

„Žemė, jei nenustosime teršti“

Kviečiame mokyklas dalyvauti piešinių ant savadarbio popieriaus konkurse „Žemė, jei nenustosime teršti“.

Konkurso tikslas ugdyti pradinukų supratimą apie artimiausią gamtinę aplinką ir skatinti palankų aplinkai elgesį bei kasdieninius įpročius, naudojant mokiniui patrauklias veiklos formas.

Kurkime tvaresnę aplinką kartu!

Konkurso sąlygos

 1. Konkursas vyksta Lietuvos mastu.
 2. Konkurse gali dalyvauti Lietuvos švietimo įstaigų 1–4 klasių moksleiviai.
 1. Konkurso objektas – piešimas integruojant antrinio panaudojimo eksperimentą – piešinių kūrimas ant savo pačių pasigaminto perdirbto popieriaus. Pradinukai kviečiami patys pasigaminti perdirbtą popierių ir ant jo piešti piešinius, kuriuose pavaizduotų gamtą, žemę, pasaulį ir kaip jis atrodo dabar, bei tai, kaip jis atrodys jei žmonės ir toliau terš ir nesiims veiksmų.

 2. Popieriaus gamybai gali būti naudojama įvairi technika ir medžiagos – pavyzdžiui, kiaušinių dėžutės, laikraščiai, panaudotas popierius ir kita

  Atsisiųsti popieriaus gamybos instrukciją

 1. Konkursui dalyvis gali pateikti tik vieną individualų savo darbą (vienas autorius).
 2. Konkursui teikiama kūrinio vaizdinė medžiaga: ne daugiau kaip 4 nuotraukos, kuriose užfiksuotas kūrinys ir procesas.
 3. Konkurso dalyviai konkursui pateikia anketą (Priedas Nr. 1), kurioje aiškiai ir tiksliai pateikia duomenis didžiosiomis spausdintinėmis raidėmis.
 4. Užpildyta anketa ir kūrinio nuotraukos konkurso organizatoriams siunčiamos iki 2021 m. sausio 15 d.
 5. Užpildyta anketa ir kūrinio nuotraukos siunčiamos e. paštu info@draugiskasgamtai.lt (tel. nr. pasiteiravimui +370 611 66 417).
 1. Konkurso darbų – antrinio panaudojimo kūrinių – vertinimo kriterijai:
  10.1 atitikimas konkurso tematikai;
  10.2 savitumas ir originalumas;
  10.3 kūrybiškumas.
 2. Konkursui pateiktus darbus vertins sudaryta komisija.
 3. Konkurse laimėtojais bus išrinkti ir apdovanoti 3 pradinių klasių mokiniai (30 dalyvių gaus paskatinamuosius prizus). Visi dalyviai gaus elektroninius diplomus.
 4. Laimėtojai bus paskelbti iki 2021 m. sausio 29 d. imtinai. Informacija apie rezultatus bus skelbiama interneto svetainėje www.draugiskasgamtai.lt. Konkurso nugalėtojai taip pat bus informuojami asmeniškai telefonu arba e. paštu.
 1. Konkurso dalyviai sutinka, kad piešinių nuotraukos, nurodant autorių/mokyklą, gali būti paskelbti viešai internete (organizatoriaus svetainėse, socialiniuose tinkluose) ar kitaip naudojami nekomerciniais tikslais.
 2. Konkurso dalyviai patvirtina, kad jų pateikta medžiaga atitinka autorių teisių bei kitus Lietuvos Respublikos įstatymuose numatytus reikalavimus viešai informacijai.
 3. Dalyvaudami konkurse, dalyviai patvirtina, jog neprieštarauja, kad rengėjai naudos dalyvio pateiktus asmens duomenis (mokinių vardus, pavardes ir amžių) konkurso vykdymo tikslais bei juos tvarkys vadovaujantis teisės aktais, reglamentuojančiais asmens duomenų tvarkymą.

  SĖKMĖS!

Konkursas organizuojamas Aplinkos ministerijos iniciatyva ir finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

Konkurso dalyviai iki 2021 m. sausio 15 d. el. paštu info@draugiskasgamtai.lt turi pateikti:

Turite klausimų, susisiekite:

Konkursai organizuojami Aplinkos ministerijos iniciatyva ir finansuojami Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.