Konkursas pradinių klasių mokiniams

„Aš noriu išlikti“

Kviečiame moksleivius pasidomėti, kokioms Lietuvos gyvūnų rūšims ir kodėl gresia pavojus išnykti, išsirinkti vieną ar keletą tokių gyvūnų ir nulipdyti juos iš molio ar kitos lipdymo medžiagos.

Konkurso tikslas ugdyti pradinukų supratimą apie artimiausią gamtinę aplinką ir skatinti palankų aplinkai elgesį bei kasdieninius įpročius, naudojant mokiniui patrauklias veiklos formas.

Kurkime tvaresnę aplinką kartu!

Konkurso sąlygos

 1. Konkursas vyksta Lietuvos mastu.
 2. Konkurse gali dalyvauti Lietuvos švietimo įstaigų 1–4 klasių moksleiviai.
 1. Konkurso objektas – lipdiniai. Pradinukai kviečiami pasidomėti, kokioms Lietuvos gyvūnų rūšims ir kodėl gresia pavojus išnykti, išsirinkti vieną ar keletą tokių gyvūnų ir nulipdyti juos iš molio ar kitos lipdymo medžiagos.
 2. Konstruojant gali būti naudojama įvairi technika ir medžiagos – pavyzdžiui, sniegas, molis, plastilinas, gipsas ar kita lipdymo masė.
 1. Konkursui dalyvis gali pateikti tik vieną individualų savo darbą (vienas autorius).
 2. Konkursui teikiama kūrinio vaizdinė medžiaga: ne daugiau kaip 4 nuotraukos, kuriose užfiksuotas kūrinys ir procesas.
 3. Konkurso dalyviai konkursui pateikia anketą (Priedas Nr. 1), kurioje aiškiai ir tiksliai pateikia duomenis didžiosiomis spausdintinėmis raidėmis.
 4. Užpildyta anketa ir kūrinio nuotraukos konkurso organizatoriams siunčiamos iki 2021 m. kovo 15 d.
 5. Užpildyta anketa ir kūrinio nuotraukos siunčiamos e. paštu info@draugiskasgamtai.lt (tel. nr. pasiteiravimui +370 611 66 417).
 1. Konkurso darbų vertinimo kriterijai:
  10.1 atitikimas konkurso tematikai;
  10.2 savitumas ir originalumas;
  10.3 kūrybiškumas.
 2. Konkursui pateiktus darbus vertins sudaryta komisija.
 3. Konkurse laimėtojais bus išrinkti ir apdovanoti 3 pradinių klasių mokiniai (30 dalyvių gaus paskatinamuosius prizus). Visi dalyviai gaus elektroninius diplomus.
 4. Laimėtojai bus paskelbti iki š. m. balandžio 16 d. imtinai. Informacija apie rezultatus bus skelbiama interneto svetainėje www.draugiskasgamtai.lt. Konkurso nugalėtojai taip pat bus informuojami asmeniškai telefonu arba e. paštu.
 1. Konkurso dalyviai sutinka, kad lipdinių nuotraukos, nurodant autorių/mokyklą, gali būti paskelbti viešai internete (organizatoriaus svetainėse, socialiniuose tinkluose) ar kitaip naudojami nekomerciniais tikslais.
 2. Konkurso dalyviai patvirtina, kad jų pateikta medžiaga atitinka autorių teisių bei kitus Lietuvos Respublikos įstatymuose numatytus reikalavimus viešai informacijai.
 3. Dalyvaudami konkurse, dalyviai patvirtina, jog neprieštarauja, kad rengėjai naudos dalyvio pateiktus asmens duomenis (mokinių vardus, pavardes ir amžių) konkurso vykdymo tikslais bei juos tvarkys vadovaujantis teisės aktais, reglamentuojančiais asmens duomenų tvarkymą.

  SĖKMĖS!
Konkursas organizuojamas Aplinkos ministerijos iniciatyva ir finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

Konkurso dalyviai iki 2021 m. kovo 15 d. el. paštu info@draugiskasgamtai.lt turi pateikti:

Turite klausimų, susisiekite:

Konkursai organizuojami Aplinkos ministerijos iniciatyva ir finansuojami Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.